משחקי נשיכות וקפיצות - מה עושים?

כלבים רבים שאני פוגש משחקים במשחקי נשיכות וקפיצות עם בני הבית, בעיקר עם הילדים.

קפיצות, נשיכות ורדיפות זה משחק טבעי שכלבים משחקים אחד עם השני וחשוב ללמד אותם שעבורנו המשחקים האלה לא נעימים וללמד אותם משחקים אחרים שנשמח לשחק יחד. אז איך מלמדים את הכלב להפסיק לקפוץ?

הכלב קופץ אלינו בשביל להתקרב לפנים ולראות את הבעות הפנים שלנו מקרוב. כך הוא מתקשר איתנו ולפי הבעות הפנים שלנו הוא רואה מה שלומנו ואיך אנחנו מרגישים כלפיו.

אם נוריד אותו עם הידיים, זו תהיה ממש הזמנה למשחק מבחינתו והוא יקפוץ שוב.

לכן, נסובב את הראש, נפנה לו את הגב ונרחיק ממנו את הידיים שלנו. כשהוא יתיישב או יחכה בסבלנות בעמידה, נתכופף אליו, ניתן לו להיות קרוב לפנים כמו שהוא רצה ונלטף אותו.

אם נעשה כך כל פעם שהוא קופץ, הוא ילמד מהר מאוד לקבל את פנינו בישיבה או ברוגע. (כמו שלימדנו אותו)

איך מלמדים את הכלב להפסיק לנשוך (נשיכות משחק)? כשכלבים משחקים ביניהם בנשיכות ולאחד מהם זה כואב, הוא נותן צווחה חלשה בקול גבוה והגור השני מיד מפסיק. כך בדיוק צריך לעשות או ללמד את הילד שלכם - לצווח כמו גור והכלב יפסיק לנשוך. גם אם הוא כלב בוגר.

חשוב להיות עקביים ולצד זה ללמד את הכלב איזה משחקים אנחנו רוצים לשחק ביחד.

שני משחקים מעולים שאפשר ללמד את הכלב: אחרי שאמרנו לכלב שמשחקים שהוא רגיל לשחק עם כלבים אחרים לא מתאימים לנו , חשוב שנלמד אותו משחקים שאנחנו מעוניינים לשחק יחד, הרי כלב זו חיה חברתית ומשחק משותף איתנו מאוד ישמח אותו ויגרום לו להיות רגוע ומאושר.

שני המשחקים הם להביא כדור וחבל משיכה. להביא כדור רוב הכלבים ישחקו ישר, אחרים יבינו את המשחק יותר לאט וחשוב לשמור על הכלל, שלוקחים את הכדור, רק כשהכלב עוזב ובשום אופן לא מנסים לקחת בכוח. בשביל לשחק בחבל משיכה, מומלץ ללמד את הכלב לעזוב כשאומרים לו ובכל מקרה לשמור על אווירה של משחק ולא לקחת לו בכוח. להסבר מפורט יותר ורעיונות למשחקים נוספים מוזמנים ליצור קשר.

רשומות נבחרות
רשומות אחרונות
תגיות
עקבו אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 Ilan Zohar